Aktualności

Nowe sklepy pod logo SPAR

2 czerwca 2020

W zeszłym tygodniu lista sklepów z logo SPAR zwiększyła się o 4. Dołączyły sklepy w Poznaniu przy ulicy Promienistej 160, Gronowej 18, w centrum handlowym A2 przy ulicy Głogowskiej 440-442 oraz w Częstochowie ul. Św. Rocha 186. Ciekawostką w sklepie przy ul. Promienistej w Poznaniu jest pierwszy w naszej sieci koncept sklepu store-in-store.

We współpracy z siecią VICA stworzyliśmy na terenie sklepu strefę z szerokim wyborem kosmetyków, w tym kosmetyków kolorowych. Kolejne wdrożenia ciekawych konceptów store-in-store przed nami.

SPAR wspiera kolejny szpital

21 maja 2020

Wsparcie służb walczących z koronawirusem ze strony Wasz Sklep SPAR nie ustaje! Tym razem jeden z Partnerów WSS Dawid Iwanów w imieniu swojego sklepu w Centrum SKY TOWER we Wrocławiu wspomógł znajdujący się w sąsiedztwie szpital zakaźny. Pracujący tam medycy otrzymali 15 ekspresów i pokaźny zapas kawy SPAR Natural w kapsułkach.

Mamy nadzieję, że dzięki darowiźnie Partnera pracownicy kolejnego lokalnego szpitala zakaźnego we Wrocławiu będą mogli złapać chwilę oddechu przy kawie czy herbacie w trakcie ich krótkich i rzadkich przerw. Mogę śmiało powiedzieć, że nasi Partnerzy w tym trudnym czasie pandemii koronawirusa stają na wysokości zadania – wykazują się niezwykłą chęcią pomocy. Wszystkie przesyłane nam pomysły dot. działań dla poprawy bezpieczeństwa analizujemy w powołanym zespole kryzysowym. W Wasz Sklep SPAR stawiamy na wzajemną pomoc, współpracę, wyrozumiałość i odpowiedzialność” – powiedział Tomasz Syller, dyrektor zarządzający, członek zarządu Wasz Sklep SPAR.

SPAR otworzył nowy sklep w Zawierciu

12 maja 2020

Wasz Sklep SPAR 9 maja br. otworzył kolejny sklep pod szyldem SPAR w miejscowości Zawiercie w województwie śląskim. Klienci będą mogli kupować świeże i wysokiej jakości produkty w nowej placówce przy ul. Blanowskiej 50.

Sklepy SPAR z założenia mają być maksymalnie dopasowane do oczekiwań klientów w miejscu, w którym działają. Dlatego klienci naszego nowego sklepu w Zawierciu kupią w nim produkty wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach. Oferujemy świeże warzywa i owoce, świetnie zaopatrzone lady z wędlinami, mięsem, serami oraz produktami gotowymi do spożycia. Dbamy o to, by w naszych sklepach znalazło się jak najwięcej wyrobów z regionu – od polskich, sprawdzonych producentów. Przykładami ogromną wagę do bezpieczeństwa naszych klientów i pracowników w czasie pandemii – nasze rozwiązania wdrożone w Polsce zostały ocenione przez SPAR International jako najlepsze światowe praktyki w Grupie SPAR” – powiedział Tomasz Syller, Dyrektor Zarządzający, Członek Zarządu Wasz Sklep SPAR

SPAR uruchomił centrum logistyczne w Czeladzi

24 kwietnia 2020

Wasz Sklep SPAR uruchomił nowe centrum logistyczne w Czeladzi. Powierzchnia magazynu wynosi około 8800 m² – aż 4000 m² stanowi cześć chłodzona, kolejne 4000 m² przeznaczone jest na artykuły suche, a pozostałe 800 m² na pomieszczenia administracyjno-socjalne. Magazyn wybudowany został w nowoczesnej technologii, z uwzględnieniem aspektów środowiskowych i uzupełni infrastrukturę logistyczną sieci SPAR realizowaną przez główne centrum dystrybucyjne zlokalizowane pod Poznaniem.

Centrum posiada świetną z punktu widzenia logistycznego lokalizację w okolicach Sosnowca i będzie zaopatrywało placówki partnerów z południowej i południowo-wschodniej części Polski. Do dyspozycji detalistów SPAR docelowo będzie 1600 SKU – w tym około 750 SKU artykułów suchych i 850 SKU produktów świeżych. Sieć sklepów przygotowała szeroką ofertę asortymentową produktów najbardziej znanych producentów z danej branży. Magazyn pozwoli rozbudować sieć sklepów SPAR w Polsce. Wasz Sklep SPAR zakłada 400 placówek w ciągu 5 lat – na bazie sklepów Piotr i Paweł, a także w oparciu o nowe umowy z niezależnymi detalistami. Obecnie sieć SPAR obejmuje ponad 210 sklepów, a rocznie dołączać będzie około 50 nowych lokalizacji.

SPAR wspomaga służby walczące z koronawirusem

22 kwietnia 2020

Od 30 marca wspólnie z producentem pieczywa firmą Vandemoortele wspomagamy pracowników medycznych, policję i strażaków dostarczając im codziennie w prezencie świeże wypieki. Pracownicy sklepów SPAR codziennie rano pieką świeże bułki i croissanty i jeszcze ciepłe zawożą do lokalnych szpitali, komisariatów policji i jednostek straży pożarnej. W ten sposób chcemy odwdzięczyć się tym, którzy dbaja o nasze bezpieczeństwo w tych trudnych dla wszystkich chwilach.

SPAR DRIVE – nowa usługa w sieci sklepów. Odbiór e-zakupów wprost do bagażnika

21 kwietnia 2020

Wasz Sklep SPAR uruchomił usługę SPAR Drive w sklepach SPAR oraz Piotr i Paweł. Klienci sklepów w Częstochowie, Rzeszowie, Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim mogą od teraz odbierać zamówienia złożone przez Internet na parkingu sklepu. Po zaparkowaniu na dedykowanym miejscu parkingowym przed placówkami pracownik wstawi zakupy klienta wprost do jego bagażnika. Usługa zostanie wdrożona łącznie w 11 miastach w Polsce do końca kwietnia. Sieć SPAR zakłada również uruchomienie obu usług w kolejnych 12 placówkach w maju, w tym w 6 nowych miastach – jeśli formuła się przyjmie.

W obecnej sytuacji kluczowe jest sprostanie rosnącemu zainteresowaniu klientów zakupami przez Internet – a także prowadzenie działań, które zmniejszą kolejki w sklepach stacjonarnych – dla bezpieczeństwa klientów i pracowników. Opcja Drive jest najwygodniejszą usługą typu zamów-odbierz. Nie ma nic prostszego od zamówienia online, zaparkowania w dedykowanym miejscu przez sklepem, otworzenia bagażnika i odjechania z zakupami. Klienci sklepu online mają dostęp do pełnej oferty produktów SPAR oraz Piotr i Paweł – takiej samej, jak w sklepach stacjonarnych, w tych samych cenach i bez żadnych dodatkowych kosztów Wciąż szukamy kolejnych rozwiązań, które jeszcze bardziej zwiększą poziom bezpieczeństwa naszych klientów oraz pracowników” – powiedział Tomasz Syller, dyrektor zarządzający, członek zarządu Wasz Sklep SPAR.

Nowy sklep sieci SPAR w Suchym Lesie

21 kwietnia 2020

Wasz Sklep SPAR otworzył nowy sklep w swojej sieci w Suchym Lesie w Województwie Wielkopolskim. Od 14 kwietnia dla klientów placówki w Galerii Sucholeskiej dostępne jest 907 m² sali sprzedaży z szeroką gamą produktów. Nowy EUROSPAR powstał w wyniku rebrandingu sklepów sieci Piotr i Paweł.

Chcemy zapewnić naszym klientom doświadczenia zakupowe na najwyższym poziomie. Nowy sklep EUROSPAR w Galerii Sucholeskiej zaprojektowaliśmy zgodnie z najwyższymi standardami Grupy SPAR i z troską o zadowolenie oraz wygodę konsumentów. Mamy innowacyjne podejście do handlu, analizujemy potrzeby klientów i wychodzimy im naprzeciw – łącząc świeżość i jakość produktów z atrakcyjnymi cenami. W placówce w Suchym Lesie znajdują się m.in.: strefa ze świeżym pieczywem, cukiernia, lada z wędlinami, mięsem, rybami i daniami gotowymi, lodówki z nabiałem oraz świeże warzywa i owoce – od sprawdzonych producentów naszej sieci. W tym trudnym czasie dla gospodarki dokładamy wszelkich starań, aby jak najwięcej produktów do naszych sklepów dostarczali polscy producenci” – powiedział Tomasz Syller, Dyrektor Zarządzający, Członek Zarządu Wasz Sklep SPAR.

Sieć sklepów SPAR wprowadza zakupy z odbiorem osobistym. Nowe rozwiązanie zmniejszy kolejki i zwiększy bezpieczeństwo

7 kwietnia 2020

Wasz Sklep SPAR wprowadza rozwiązanie, które pomoże rozładować długość kolejek do sklepów sieci. Od 7 kwietnia aż do odwołania, w wybranych placówkach SPAR oraz wszystkich sklepach własnych Piotr i Paweł, dla klientów dostępne będą specjalne ulotki z listą zakupową. Po uzupełnieniu zamówienia poza sklepem można zostawić ulotkę w przeznaczonym do tego miejscu – załoga sklepu skompletuje koszyk i zadzwoni do klienta, gdy zakupy będą gotowe do odebrania przy kasie, gdzie ten dokona za nie płatności. Rozwiązanie to umożliwi osobom młodszym realizację zakupów w godzinach dla seniorów.

W sieci SPAR wciąż szukamy nowych rozwiązań, które ułatwią codzienne funkcjonowanie naszych klientów w tej ciężkiej sytuacji. Postanowiliśmy wdrożyć rozwiązanie, które nie tylko rozładuje długość kolejek do sklepów, ale także realnie pomoże osobom najbardziej narażonym w tej trudnej sytuacji – czyli m.in. cierpiącym na choroby obniżające odporność czy też biorące leki immunosupresyjne, którzy nie mają kogoś, kto mógłby ich w zakupach wyręczyć. To oni szczególnie ryzykują swoje zdrowie wychodząc w okresie pandemii z domu na zakupy i czekając w kolejkach do kas. Ulotka do składania zamówienia w sklepie jest bardzo prosta do wypełnienia – wystarczy jedynie podać nazwy produktów, które chcemy zakupić oraz liczbę ich sztuk, swoje imię i nazwisko oraz telefon, na który oddzwonimy, gdy zamówienie będzie już gotowe do odebrania przy kasie. Polecamy dokonywanie płatności bezgotówkowych – zarówno kasy, jak i terminale są na bieżąco dokładnie dezynfekowane” – powiedział Tomasz Syller, dyrektor zarządzający, członek zarządu Wasz Sklep SPAR.

Przesłanie Grahama O’Connora, Prezesa SPAR INTERNATIONAL, dotyczące sytuacji pandemii koronawirusa

31 marca 2020

Przedstawiamy krótki film z przesłaniem Grahama O’Connora, Prezesa SPAR INTERNATIONAL, dotyczącym sytuacji pandemii koronawirusa

Szanowni Seniorzy!

31 marca 2020

W sklepach SPAR możecie robić bezpieczne zakupy. Codziennie pomiędzy 10 a 12 nasze sklepy otwarte są tylko dla Was.

Zapraszamy!

SPAR International rekomenduje działania SPAR w Polsce jako wzór dla sieci SPAR w innych krajach

31 marca 2020

Pakiet dobrych praktyk wdrożony przez Wasz Sklep SPAR obejmuje bezpieczeństwo klientów i pracowników oraz system komunikacji. Od początku pandemii SPAR wprowadził m.in. obowiązkowe środki ochrony osobistej przed wejściem do sklepów: płyny dezynfekujące i jednorazowe rękawiczki foliowe dla klientów – które 31.03.2020 rząd uznał za obowiązkowe we wszystkich sklepach w Polsce, a w SPAR wdrożono je znacznie wcześniej.

SPAR wspiera wielkopolskie szpitale

27 marca 2020

Dołączyliśmy do grona firm wspierających pracowników medycznych w walce z pandemią koronawirusa. Przekazaliśmy do bazy pomocowej, mieszczącej się na stadionie przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu, ekspresy do kawy SPAR Natural wraz z zestawami kapsułek z kawą oraz herbatą. Przekazane zostaną Szpitalowi Wojewódzkiemu przy ul. Lutyckiej w Poznaniu, Szpitalowi Powiatowemu we Wrześni oraz Stacji Pogotowia Ratunkowego na ul. Rycerskiej w Poznaniu.

“Najważniejsze dla nas – nie tylko w tym trudnym okresie – jest bycie blisko lokalnych społeczności. Chcemy zawsze współpracować, wspierać i angażować się w inicjatywy ludzi w rejonach, w których działamy. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z ogromnego poświęcenia całej służby medycznej w Polsce, szczególnie teraz, w trakcie pandemii koronawirusa. Lekarze, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni i aptekarze są naszymi bohaterami, cały czas stojącymi na posterunku. Przez wiele godzin pracują bez wytchnienia, by ratować życie ludzkie – walczą o zdrowie wszystkich zarażonych i nie tylko. Mamy nadzieję, że kawa z ekspresów pomoże załogom szpitali w Poznaniu i Wrześni w szybkim doładowaniu sił i energii w tym trudnym okresie i umili rzadkie chwile wytchnienia” – powiedział Tomasz Syller, dyrektor zarządzający, członek zarządu Wasz Sklep SPAR.

Myślimy globalnie, działamy lokalnie!

Nowy SPAR Express – Gromadka, ul. 11 Listopada

20 marca 2020

Wczoraj w miejscowości Gromadka w województwie dolnośląskim otworzyliśmy kolejny sklep. Położony na stacji benzynowej obiekt to SPAR Express o powierzchni 210 m2 . Na klientów oprócz tradycyjnego asortymentu dostępnego na stacjach benzynowych czeka wybór świeżego pieczywa, nabiału i wędlin oraz świeżo parzona kawa. Zapraszamy! Gromadka, ul. 11 Listopada.