facebook - skrypt piksela

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA EUROPY W LEKKOATLETYCE SILESIA 2023

Za nami Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2023. W jednym miejscu mogliśmy oglądać 2 000 zawodników z prawie 50 krajów. Fani śledzili zmagania sportowców z całej Europy podczas 37 konkurencji, z trybun Stadionu Śląskiego.

SPAR jest głównym partnerem Europejskiej Lekkoatletyki od 1996 roku, także i tym razem byliśmy obecni z naszym logo na numerach startowych zawodników oraz na stadionie.

W programie zawodów znajdowały się m.in. biegi sprinterskie, średniodystansowe i długodystansowe, bieg przez płotki i z przeszkodami, biegi w sztafetach, skoki wzwyż, w dal oraz trójskok, pchnięcie kulą, a także rzuty dyskiem, młotem czy oszczepem.

Zawody lekkoatletyczne rozgrywały się zgodnie z harmonogramem, który obejmował podział na poszczególne dywizje oraz sesje poranne i wieczorne. Do 22 czerwca rano odbywały się zmagania drużyn z Trzeciej Dywizji, a w porze popołudniowo-wieczornej – z Drugiej Dywizji. Natomiast kolejne 3 dni, 23-25 czerwca, to tzw. Superliga, czyli czas rywalizacji drużyn z Pierwszej Dywizji, wśród których znajdowała się m.in. Reprezentacja Polski broniąca tytułu Drużynowego Mistrza Europy z 2021 roku.

Ostatecznie nasza wspaniała Polska Reprezentacja uzyskała 2. miejsce w klasyfikacji ogólnej, zaraz za Włochami, a przed Niemcami.

 

Facebook
Instagram
Sklep e-spar.pl
LinkedIn
YouTube